Skład opału z dobrej jakości węglem

Piece opalane węglem są w Polsce cały czas dominującymi rodzajami pieców. Z tego powodu, a także z racji tego, że Polska jest światowym potentatem w produkcji węgla, klienci nie mają problemu z zakupem węgla, gdyż składów węgla jest bardzo dużo. Aby nabyć węgiel jak najwyższej jakości, o dobrej kaloryczności, warto wybrać renomowany skład węgla, który sprzedaje towar wiadomego pochodzenia.


Funkcjonujące w Polsce składy opału w zdecydowanej większości dystrybuują węgiel z polskich kopalń. Można też spotkać węgiel z kopalń czeskich. Zazwyczaj każdy skład opału sprzedaje węgiel różnej grubości, w tym orzech, kostka, ekogroszek, miał czy brykiet. Oczywiście, każdy z nich jest w innej cenie. Poszczególne formy różnią się też kalorycznością. Klient nie musi dysponować własnym transportem.

Składy opału mają zapewniają własny transport oraz załadunek i rozładunek. Odległość miejsca dostawy ma wpływ na cenę. Klient może zakupić zarówno węgiel sprzedawany luzem, na tony, jak również paczkowany. W tej drugiej formie sprzedawane są zazwyczaj jego drobniejsze odmiany, jak np. ekogroszek czy miał. Węgiel paczkowany jest polecany klientom, którzy potrzebują mniejsze ilości lub nie posiadają odpowiednio dużo miejsca, aby składować węgiel w większej ilości.
Przy zakupie węgla warto wybrać dobry i renomowany skład opału, a nie sugerować się jedynie ceną. O jakości węgla decyduje nie cena, a jego jakość, z czego najważniejsza jest jego kaloryczność. Węgiel dobrej jakości oznacza, że spali się go mniej, aby uzyskać tą samą ilość ciepła.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *