Dobry węgiel

Coraz więcej osób krytykuje węgiel za to, że nie jest ekologiczny i zagraża zdrowiu wielu osób. Jest oczywiście w tym trochę prawdy, ale zagrożenie płynące ze spalania węgla w domowych piecach jest głównie powiązane z niewłaściwym paleniem lub po prostu z wadliwym działaniem pieca. Częstą przyczyną postrzegania węgla jako paliwa szkodzącemu środowisku jest różnica pomiędzy opałem zakupionym w różnych miejscach.

Część sprzedawców jest po prostu nieuczciwa i wykorzystuje niedoświadczenie i niewiedzę klientów. Wmawiają oni swoim potencjalnym klientom, że ich węgiel jest wysoko kaloryczny i pochodzi tylko ze sprawdzonych źródeł. Rzeczywistość okazuje się jednak diametralnie inna. Kiedy klient zadowolony ze swojego zakupu postanawia po raz pierwszy w sezonie zapalić w swoim przydomowym piecu przeżywa bardzo silne rozczarowanie.

Często okazuje się, że węgiel wcale nie chce się palić. Innym znowu razem okazać się może, że wydzielają się szkodliwe związki chemiczne oraz sadza, która brudzi budynki znajdujące się w okolicy. Decydując się na dany zakup należy dowiedzieć się wcześniej, czy skład opału jest sprawdzony i klienci są po prostu z niego zadowoleni. Jest to praktycznie jedyna gwarancja zadowolenia i niezawodności. Na przykładzie dużych miast widać wyraźnie, że stan środowiska, a w szczególności stan powietrza, zależy przede wszystkim od świadomości samych posiadaczy pieców. Kraków jest miastem, w którym mieszkańcy na co dzień zmagają się ze smogiem. Wszystko jest spowodowane głównie tym, że nie korzystają oni z dobrej jakości opału.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *