Ekogroszek

Najpopularniejszym paliwem do ogrzewania gospodarstw domowych jest węgiel. Jest to naturalna kopalina, w Polsce dostępna w dużej ilości. Nasz kraj, oprócz węgla kamiennego, wydobywa również węgiel brunatny, który także wykorzystywany do spalania w piecach grzewczych, a dodatkowo, jest najtańszym paliwem. Cechą charakterystyczną jest to, że pod wpływem wilgoci węgiel brunatny zbija się w duże grudy trudne do rozładowania. Jedynie zapakowany w szczelne foliowe worki przetrwa w dobrym stanie nawet przez rok. Węgiel brunatny można mieszać z innymi paliwami jak miał, węgiel kamienny czy drewno. 

Jeżeli chodzi o popularność zakupu, to częściej kupowany jest węgiel kamienny, ponieważ występuje on powszechniej niż brunatny. Węgiel kamienny ma różną wielkość. Nazwy odnoszą się do proporcji, więc jest to groszek, orzech i kostka. Oprócz podziału na wielkość ziaren, każdy sort posiada grupę wartości opałowej, czyli swoją kaloryczność. Te cechy umieszczane są na opakowaniach.

Najchętniej kupowanym węglem jest ekogroszek. Jest to paliwo, wyprodukowane z wysokokalorycznego węgla, z niską zawartością siarki. To bardzo drobny produkt, może być spalany w piecach z automatycznym podajnikiem. Jego spalanie nie powoduje powstawania nadmiernej ilości popiołu, a emisja wielu szkodliwych gazów jest o wiele niższa.

Skład opału dysponuje ekogroszkiem workowanym, oraz składowanym luzem. Każdy taki punkt posiada transport, którym można zakupioną dowolną ilość węgla dostarczyć pod wskazany adres. Są to głównie rejony południowej Polski, ale na życzenie klienta węgiel dowożony jest nawet w najodleglejsze miejsca w kraju.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *